Jak wybrać najodpowiedniejszy dla siebie suplement diety? Na co zwracać uwagę? Suplementy diety można podzielić na te, które są produkowane syntetycznie i są często wyizolowanymi związkami chemicznymi, oraz te, które są pochodzenia naturalnego i pozostają spreparowane z jak największą dbałością o nienaruszenie ich naturalnej struktury, są tak na prawdę trochę pożywieniem, a mniej środkiem farmakologicznym.

Przy wyborze suplementów diety musimy zastanowić się jakimi kryteriami chcemy się kierować – wytycznymi, które określają maksymalne ilości dziennego spożycia poszczególnych składników danego suplementu. Czy może wolimy zawierzyć naturze i poszukiwać produktów NAJNATURALNIEJSZYCH, takich, które w minimalnym stopniu zostały przetworzone i zmodyfikowane, nie są syntetyczne, nie zawierają szkodliwych dodatków itp.

Na pewno wśród Was znajdą się zwolennicy wytycznych “liczbowych” – będą pragnęli prawidłowo zbilansować dietę zgodnie z wytycznymi WHO, ale też tacy, którzy nie mają zaufania do sztywnych norm liczbowych i tabelek i w wyborze produktów kierują się raczej ich naturalnym pochodzeniem i jak najmniejszą ingerencją biotechnologii czy przemysłu farmaceutycznego. Ja opowiadam się za wersją preparatów NATURALNYCH, jednak nie odrzucam całkowicie produktów z dokładnie zbilanosowaną zawartością składników i w niektórych przypadkach ich zastosowanie jest uzasadnione. Ważne, by kuracja przebiegała NAJNATURALNIEJ, ale też najbezpieczniej jak to możliwe w dzisiejszych czasach…